Skip to main content

Tento príspevok chystám už tak dlho. No za každým, keď som sa išla doňho pustiť, otvorila som radšej dokument s diplomovkou a na článok zabudla. Aaale dnes sa mi ho, popri šití, podarilo konečne dokončiť. Jupííí!

Nedávno sme vám predstavili nové typy dostrimiek, medzi nimi aj model Romanca. Preto som sa tentokrát rozhodla nakombinovať jednu z nich. Konkrétne naše ,,zlatíčko”, aby ste videli, že sa dá parádne skombinovať do bežných outfitov, v ktorých vynikne a bude pôsobiť ako šperk.

Inak, tejto Romanci som dala prívlastok zlatá, ale akú farbu v nej vidíte vy? Žltú, horčicovú, okrovú alebo tiež zlatú?

V hlavnej úlohe máme teda zlatú dostrimku. V prvom outfite som zvolila obyčajné rifle a tenisky v kombinácii s bielymi košeľovými šatami a už známym ručne štrikovaným svetríkom. Myslím, že keď si ho mamina kedysi štrikovala, namala tušenie, že ho vynosím viac ako ona. Ak aj vy zháňate nejaký originálny kúsok, spýtajte sa vašich mám, babiek či nemajú veci zo svojej mladosti. Môžete tak nájsť naozaj krásne kúsky, ktoré nenájdete nikde inde. 

Pohodlnosť nadovšetko. Druhá modro-čierno-zlatá kombinácia je vytvorená z veľmi pohodlných kúskov. Látkové nohavice cigaretového strihu, upcyklovaná páskovaná košeľa od Bagbet, ručne pletená bombera od Pletky, ktorá zahreje počas chladnejších jarných rán. Na nôžky som si obula obľúbené Novesty a prehodila cez plece dostrimku, ktorá to celé krásne podčiarkla.

Veľmi ma baví hravá kombinácia pásikov a bodiek. V móde už dávno neplatí pravidlo, že v jednom outfite môžete mať len jeden vzor, a pokiaľ vás vzory bavia a viete, čo vám pasuje, tak s ich kombináciou určite nič nepokazíte. Ja čoraz častejšie kombinujem tieto dva vzory, ale to bude asi tým, že mám v skrini veľa bodkovaných a prúžkovaných vecí.

Tentokrát mám na sebe páskované tričko a bodky ,,len“ na pančuškách. K tomu obľúbenú obojstrannú sukňu. Ooo áno, sukňa, ktorá sa dá nosiť z oboch strán bol skvelý výmysel, pretože ju môžem zladiť k oveľa väčšiemu počtu vecí ako keď sa dá nosiť len z lícnej strany. Táto je z jednej strany čierna a z druhej hnedá. Nakoniec už len koženka a ako doplnok som zvolila paličkovaný choker v rovnakom odtieni dostrimky, ktorý vyrobila šikovná Veronika.

K dostrimke ROMANCA ZLATÁ nosím:

1 Košeľa – Shein, Sveter – mamina práca, Rifle – Zara, Tenisky – Adidas

2 Košeľa – Bagbet, Bombera – Pletka, Nohavice – Lindex, Tenisky – Novesta

3 Sukňa – Zara, Tričko – H&M, Choker – Wrtulka, Pančušky – Tezenis, Topánky – CCC

Ako sa vám páčia tieto jarné outfity? A ktorý by si si obliekla ty? Nohavice+šaty, pohodlnosť alebo bodky s pásikmi?

Majte krásny jarný deň

Mimi 🙂