Skip to main content

Aj Vy ste niekedy túžili po niečom a nemohli to zohnať? Určite to poznáte a nejden z Vás si už aspoň raz povedal: ,,Toto musím mať!“ A takto začal aj tento príbeh, príbeh Dostrim.

Za všetkým stála jedna pruhovaná taška, ktorú som si vytvorila vo vlastných predstavách. Bola to taška, ktorú však nikde nemali. Nikde nemali takú, akú som si vysnívala, takú, kde pri pohľade na ňu poviem: ,,Áno to je ona!“

Po dlhom pátraní a zháňaní niečoho nedostupného, zostávala jediná možnosť. Ušiť ju. Fuuu, ale ako a z čoho? Nedokážeme nájsť tašku, ako chceme nájsť látku, ktorá bude spĺňať všetky predstavy. Po niekoľkých márnych pokusoch sme úplnou náhodou objavili látku. Áno, tú látku, ktorá vyhovovala požiadavkám – čierno-biely pásik, 100% bavlna a výborná pevnosť.

Látku by sme teda mali, môže sa šiť! Mamina stará zabudnutá Toyota to zvádla na výbornú, a tak v júni 2015 vznikla prvá dostrimka. Bola čierno-biela, pruhovaná, so srdiečkom na prednom vrecku. Taška, ktorú aj dnes hrdo nosím.

Od toho dňa ubehlo už dosť času a teraz nie len ja, ale aj Vy nosíte dostrimky. Do popredia dávame najmä pásiky, bodky, ľudové motívy a ručne robené výšivky. Na svoje si prídu milovníci módy, dobrého štýlu, folklóru a kvalitnej ručnej práce. Dostrimky sú pre každého, nosia ich ženy i muži a nezabúdame ani na tých najmenších.

Majte pekný deň!

Mimi 🙂