Skip to main content

Tento rok sú to už tretie Vianoce, čo sa iným ľuďom starám o vianočné darčeky. A mám z toho obrovskú radosť. Vedieť, že mnoho dievčat aj chlapcov bude obdarovaných Dostrimkou či dokonca Dostrimkami pod stromčekom, je pre mňa nesmierne potešujúce a zároveň je to výzvou, aby bolo všetko viac ako dokonalé. Každý jeden balíček, ktorý odchádza musí byť tip-top. Hotovú Dostrimku starostlivo zabalím, napíšem venovanie, vložím do krabičky, pošlem a čakám už len na Vaše reakcie, prípadne na reakcie Vašich blízkych.

Už od septembra mi píšete, že by ste chceli Dostrimku darovať na Vianoce a či Vám ju vôbec stíham dovtedy vyrobiť. V septembri myslieť na Vianoce? Priznám sa, že ma tento skorí čas zaskočil. Ale s odstupom času si myslím, že je určite lepšie venovať pozornosť vianočným darčekom skôr, ako na tú najposlednejšiu chvíľu, aká je možná a nakupovať darčeky len aby nejaké boli, pretože už nikde nič nie je.

Šijem o stošesť, aby vo vianočnom období bolo pre každého

Príprava na Vianoce z mojej strany, ako zo strany výrobcu, začína už od polovice leta. Šijem o stošesť, aby vo vianočnom období bolo pre každého. Aby si každý vedel vybrať tú svoju vysnívanú dostrimku, aby som mala naozaj veeeľa veeeľa hotových Dostrimiek, keď už nebudem stíhať vyrábať na zákazku. Zásob mám toľko, že už ich nie je kde dávať a predsa nie každému sa ujde Dostrimka, ktorou chcel potešiť svoju blízku osôbku.

Funguje to totiž tak, že tri týždne pred Vianocami stopnem objednávky na zákazku a začnem predávať len vyrobené kúsky. Tie tri týždne majú svoje oddôvodnenie. Jednak je to priemerná doba dodania Dostrim výrobkov. Ďalej je to obdobie, v ktorom potrebujem dokončiť všetky objednané tašky či batôžky a ako posledné, je to obdobie prvých skúšok v semestri, na ktoré by som sa mala pripraviť. Nájdu sa medzi Vami takí, ktorí objednávajú v dostatočom predstihu a majú možnosť si vybrať akúkoľvek Dostrimku, ale aj takí, ktorí mi aj pár dní pred Štedrým dňom napíšete či Vám stíham, nie len poslať, ale aj vyrobiť Dostrimku pre Vášho blízkeho tak, aby bola pod stromčekom. Každému sa vždy snažím vyjsť v ústrety. Robím všetko, čo je v mojich silách a dúfam, že je každý jeden z Vás spokojný.

A čo moje Vianoce?

A ako som na tom s darčekmi ja? Áno, tušíte správne. Na poslednú chvíľu (snáď sa na rok polepším). Nie že by som na to nemyslela, ale môj predvianočný zhon súvisí posledné roky len s Dostrimkami a akosi na nákupy darčekov, pre tých mojich najbližších, mi nezostáva veľa času. Tento rok som im venovala pozornosť, až keď som poslala posledné vianočné objednávky a dúfala, že zoženiem všetko, čo potrebujem.  Ako tak však teraz pokojne sedím s horúcim čajom a medovníkom v ruke, viem, že Vianoce môžu začať, pretože mne už nič nechýba. Najbližšie dni sa chystám oddychovať, premýšľať nad novými kolekciami, vyšívať a užívať si čas s tými, ktorých mám najradšej.

Ďakujem každému, kto sa tento rok rozhodol zakúpiť Dostrimku. Či už to bolo na Vianoce alebo počas roka, pre seba, alebo pre niekoho blízkeho. Ďakujem za Vašu podporu, za všetky milé slová, ktoré píšete po prevzatí žltého balíčka. Práve Vy ma posúvate ďalej a dávate pocítiť, že to čo robím, nerobím zbytočne.

Všetkým Vám prajem krásne Vianoce prežité s tými, ktorých máte najradšej a aby ste si pod stromčekom našli to, po čom ste túžili a hlavne, aby ste to prežili v šťastí, zdraví a láske. Taktiež Vám prajem šťastný nový rok 2018, nech je ešte lepší ako ten predchádzajúci.

Mimi 🙂